Aké lyžiarske palice poznáme

Každý výrobca má v ponuke veľký výber lyžiarskych palíc, ktoré sa medzi sebou odlišujú hlavne materiálom, rukoväťou - gripom a krúžkom na ich konci. ALE hlavným kritériom pre výber lyžiarskych palíc je ich DĹŽKA. 

Dĺžku palice, ktorá je vhodná práve pre vás zistíte pomerne jednoducho. Stačí chytiť palicu obrátene pod krúžkom (rukoväť máte na zemi) a predlaktie s ramenom by mali tvoriť pravý uhol.

I keď ste „iba“ rekreačný lyžiar a vyberiete si vhodnú dĺžku, môžete si kúpiť aj drahšie palice. Záleží to len od toho, koľko ste za lyžiarske palice ochotný utratiť a aký komfort od nich vyžadujete.

Palice sa vyrábajú z rôznych materiálov ako je napríklad karbón, zycral, dural., hliník a podobne. Palice vyrobené z karbónových a aramidových vlákien, ako napr. Rosiignol HERO CAG, ktoré sa vyznačujú nízkou hmotnosťou a vynikajúcou tuhosťou. Poskytujú perfektnú stabilitu aj vo väčších rýchlostiach a na náročnejších svahoch. Zycralové palice tiež patria medzi tvrdšie palice, čím sa odlišujú od duralových.

Palice obsahujú aj bezpečnostné prvky ako napríklad SAFETY GRIP, táto technológia odopne remienok od palice v prípade pádu a znižuje riziko kontaktu s palicou pri páde alebo jej poškodenie.

Veľkosť krúžku závisí od terénu, v ktorom lyžujete. Pre lyžovanie hlavne na upravených svahoch sú vhodné skôr malé krúžky, a naopak pri jazdení v hlbšom snehu oceníte skôr väčší priemer krúžkov. Taktiež niektoré palice sú vybavené krúžkom s kĺbom, ktorý sa pekne prispôsobí terénu.