Najčastejšie otázky

Pripravili sme si pre teba súbor najčastejších otázok, s ktorými sa stretávame na našich predajniach. Veríme, že ti pomôžu pri ľahšom nakupovaní na našom e-shope. Stačí kliknúť na otázku, ktorú hľadáš a my ťa presunieme rovno na odpoveď. 

 1. Veľkosť mondopoint je veľkosť v cm alebo mm?
 2. Dá sa tovar prevziať aj na dobierku?
 3. Dá sa tovar vyskúšať na predajni?
 4. Do koľkých dní je možné tovar vrátiť, ak bol objednaný na adresu?
 5. Ako nakupovať na splátky?
 6. Dá sa zákaznícka karta využiť aj pri nákupe online?
 7. Koľko stojí montáž viazania na skialpové lyže (všeobecne lyže)?
 8. Dá sa tovar vrátiť aj osobne na predajni?
 9. Akú tvrdosť lyžiarky by ste odporučili na danú váhu xx?
 10. Je tovar dostupný na predajni ?
 11. Dá sa pri platbe cez internet využiť poukážka, prípadne iná poukážka?
 12. Do koľkých dni mi bude tovar doručený ?
 13. Kde nájdem veľkostné tabuľky.
 14. Je možné platiť kartou pri prevzatí tovaru zaslanom na dobierku ?
 15. Čo robiť keď neprešla Gopay alebo Google pay platba ?
 16. Je lyžiarska prilba vhodná aj na snowboard?
 17. Kde nájdem reklamačný formulár a kde formulár na vrátenie tovaru?
 18. Aký je rozdiel medzi výplňou bundy páperím a dutým vláknom?
 19. Máte na niektorej z vašich predajní možnosť dať si nabrúsiť korčule?
 20. Aký je rozdiel medzi Goretex a Aquamax membránou?
 21. Dá sa vo vašich predajniach zapožičať skialpová výstroj?
 
 

1. Veľkosť mondopoint je veľkosť v cm alebo mm?

Veľkosť je udávaná v mm, tzv. v milimetroch.

 
 

2. Dá sa tovar prevziať aj na dobierku?

Áno tovar je možné objednať aj na dobierku. Tovar objednáš a zaplatíš až pri prevzatí balíku. 

 
 

3. Dá sa tovar vyskúšať na predajni?

Áno tovar si je možné vyskúsať aj na predajni. Môžeš si urobiť objednávku na osobný odber a pri osobnom odbere si tovar vyskúšať.

 
 

4. Do koľkých dní je možné tovar vrátiť, ak bol objednaný na adresu?

Tovar je možné vrátiť klasicky po prevzatí do 14 dní bez udania dôvodu. Viac informácii ohľadom vrátenia tovaru nájdeš kliknutím SEM:

 
 

5. Ako nakupovať na splátky?

 

Na splátky je možné nakupovať. Využívame spoločnosť HomeCredit, vďaka, ktorej si v detailu produktu vďaka kalkulačke "Kalkulačka splátok" vieš spočítať predbežnú výšku splátok. Následne pri spôsobe platby si stačí vybrať "HomeCredit splátky" a budete presmerovaný po dokončený objednávky na web HomeCreditu, kde stačí vyplniť všetky potrebné údaje a počkať navyhodnotenie žiadosti o splátky.

 
 

6. Dá sa zákaznícka karta využiť aj pri nákupe online?

Áno, nakupovať na zákaznícku kartu je možné aj online, stačí pri nákupe v 3. kroku košíku do poznámky zadať číslo tvojej zákazníckej karty. Podrobnejší návod ako postupovať nájdeš kliknutím SEM.

 
 

7. Koľko stojí montáž viazania na skialpové lyže (všeobecne lyže)?

 

Ak si viazanie zakúpil u nás, máš montáž zadarmo. Ak je viazanie zakúpené v inej predajni tak cenník je nasledovný:

30 € skialpinistické lyže

20 € vŕtanie lyží

10 € montáž na lyže v prípade, keď sa viazanie nevŕta iba namontuje a natiahne na podložku

 
 

8. Dá sa tovar vrátiť aj osobne na predajni?

Áno tovar sa dá vrátiť na hociktorej našej kamennej predajni. Celý zoznam predajní nájdeš kliknutím TU.

 
 

9. Akú tvrdosť lyžiarky by ste odporučili na danú váhu xx?

 

V prípade tohto dotazu ťa poprosíme kontaktovať nás na telefónnom čísle 0911 901 950 alebo cez webchat, ktorý nájdeš na tejto stránke v pravom dolnom rohu. Táto otázka je veľmi osobitá a záleží od viacerých faktorov, nedá sa na ňu odpovedať jednoznačne bez zistenia istých parametrov.

 
 

10. Je tovar dostupný na predajni ?

V takomto prípade ťa poprosíme nám napísať na náš webchat o aký tovar máš záujem a kde by si si ho chcel pozrieť/ kúpiť a my ti danú informáciu zistíme do pár minút. Prípadne ťa poprosíme sa informovať telefonicky na telefónnom čísle 0911 901 950, aby si si overil na ktorej predajni tovar máme alebo emailom na info@intersportskl.com

 
 

11. Dá sa pri platbe cez internet využiť Bon. Poukážka , prípadne iná poukážka?

Bohužiaľ pri nákupe cez internet nie je možné využívať źiadne poukážky. 

 
 

12. Do koľkých dni mi bude tovar doručený ?

Tovar klasicky expedujeme ešte v deň, keď príjmeme tvoju objednávku. V prípade, že objednávka obsahuje viac kusov, ktoré máme na viacerých prevádzkach, tak nám trvá jeden deň ju skompletizovať. Následne objednávku predávame prepravcovi. O tomto kroku ťa vždy informujeme informáčným mailom. Od tohto momentu to má v rukách dopravná spoločnosť. Priemerná doba dodania je maximálne 2 pracovné dni. V období Vianoc alebo veľkej vyťaženosti sa môže táto doba dodania predĺˇyiť.

 
 

13. Kde nájdem veľkostné tabuľky ?

Keďže sme oficiálny predajca INTERSPORT, predávame viacero značiek, preto máme aj viacero veľkostných tabuliek. ávod, ako sa v tabuľkách orientovať, nájdeš v tomto samostatnom návode, stačí kliknúť SEM.

 
 

14. Je možné platiť kartou pri prevzatí tovaru zaslanom na dobierku ?

 

V tomto prípade ťa poprosíme sa vždy ráno spojiť s kuriérom na čísle, z ktorého ti príde SMS správa ohľadom približného termínu doručenia. Pri niektorých kuriéroch je možné platiť platobnou kartou a pri niektorých nie, je to závislé od dopravcu.

 
 

15. Čo robiť keď neprešla Gopay alebo Google pay platba ?

V prípade, že ti platba cez Gopay neprešla, nič sa nedeje, v maili ťa už čaká súhrnný mail s predmetom "[sklsport.sk] Objednávka (číslo objednávky)", kde nájdeš odkaz na zaplatenie objednávky. Tento odkaz ťa presmeruje rovno na platobnú bránu, kde platbu zaplatíš, alebo sa pozri na obrázok dole, kde sme ti to celé vyfotili.

 
 

16. Je lyžiarska prilba vhodná aj na snowboard?

Áno, lyžiarsku prilbu môžeš použiť aj na snowboard.

 
 

17. Kde nájdem reklamačný formulár a kde formulár na vrátenie tovaru?

Formulár si môžeš stiahnút z našich webových stránok, konkrétne, kliknutím na názov jedného z formulárov dole:

Reklamačný formulár

Formulára na odstúpenie od kúpnej zmluvy, ak Vám prišiel balíček z Dolného Kubína

Formulára na odstúpenie od kúpnej zmluvy, ak Vám prišiel balíček z Košíc

Formulára na odstúpenie od kúpnej zmluvy, ak Vám prišiel balíček z Námestova

Formulára na odstúpenie od kúpnej zmluvy, ak Vám prišiel balíček zo Žiliny

 
 

18. Aký je rozdiel medzi výplňou bundy páperím a dutým vláknom?

Bunda so syntetickou podšívkou

Umelé vlákna, používané pre šitie podšívok, bývajú spravidla tvorené polyesterom a fungujú tak, aby imitovali funkciu peria. Tieto vlákna sa „nafukujú“ a vďaka tomu udržujú teplý vzduch, ktorým telo „kúri“ v jeho blízkosti a používateľ tak neprechladne. Respektíve pri prípadnej strate orientácie v teréne prechladne podstatne neskôr, ako keby mal obyčajnú bundu.

Lenže túto funkciu umožňuje špeciálna technológia použitá pri bundách s polyesterovou podšívkou, ktorú iné riešenia bohužiaľ imitovať nedokážu.

Výhody syntetickej podšívky

Začnime teda výhodami, ktoré polyesterová podšívka prináša. K tým zásadným patrí hlavne ľahké sušenie, napríklad po vyčerpávajúcej túre v daždi alebo po tom, čo sa spotíte pri fyzicky náročnej športovej aktivite. Ak tento faktor porovnáme práve s perím, hovorí všetko práve v prospech polyesteru.

Rovnako ako fakt, že umelé vlákna udržujú telesné teplo aj vo chvíli, keď je materiál mokrý, a to vďaka priestorom medzi jednotlivými vláknami, ktoré dokážu fungovať ako izolácia s vrstvou teplého vzduchu. Ďalšou nespornou výhodou syntetiky“ je potom jej hypoalergénne prevedenie, vďaka ktorému ju narozdiel od peria môžu nosiť aj alergici.

Nevýhody syntetickej podšívky

Syntetická podšívka má samozrejme aj nevýhody. Tou prvou je objem a hmotnosť. Napríklad oproti páperovej bunde tu polyesterovú neviete tak dobre spratať do batožiny, keď niekam cestujete. Okrem toho je aj ťažšia, takže kufrom pridáva na váhe, čo môže byť komplikáciou nielen pri cestovaní lietadlom.

Druhou nevýhodou je výdrž a trvanlivosť, ktorá nie je tak dobrá ako u odevov z prírodných materiálov. Navyše po dlhšom nosení strácajú použité technológie svoj efekt. Samozrejme nie je možné s presnosťou povedať, ako dlho vám bunda vydrží. To závisí od viacerých faktorov. Najmä od kvality materiálu, od starostlivosti, ktorú venujete údržbe svojej bundy, ale aj od toho, ako často zimnú bundu používate.

Bunda s páperovou podšívkou

Perie je prírodný materiál, prirodzene slúžiaci svojim pôvodným majiteľom – vtákom – ako ochranná a izolačná vrstva. Perie sa delí na viac typov, no tými základnými sú perie a páperie.

Práve páperie najlepšie tepelne izoluje a okrem toho neobsahuje pevné kostrnky, čo zjednodušuje jeho použitie v odevoch. Nemusíte sa preto báť, že by vás pri nosení pichali. Mäkšie páperie je samozrejme pohodlnejšie na nosenie.

Kto sa rozhodne kúpiť prírodnú páperovú bundu z ponuky značky Columbia, tomu tiež môžeme garantovať etický postup pri získavaní peria, pri ktorom nedochádzalo k nesprávnemu zaobchádzaniu so zvieratami. A ďaľšou garanciou kvality páperia v bundách Columbia je medzinárodné certifikované meranie páperia, ktorým je označená každá páperová bunda. 

Výhody páperovej podšívky

Tie samozrejme plynú z nevýhod polyesteru, čo znamená, že perie je oveľa ľahšie aj oveľa spratnejšie ako väčšina syntetických materiálov. Okrem toho tu máme asi najväčšiu výhodu a tou je bezkonkurenčná tepelná izolácia.

Ešte sa asi nepodarilo vyrobiť syntetický materiál, ktorý by perie predčil. Trvácnosť a efektivitu použitých prírodných materiálov je potom pri správnom používaní možné počítať aj na desaťročia.

Nevýhody páperovej podšívky

Obrovskou nevýhodou páperia je jeho neschopnosť odolávať nadmernej vlhkosti. Ak teda prší a vrchná vrstva vašej bundy nie je nepremokavá, potom páperová bunda rýchlo stráca svoje tepelno-izolačné vlastnosti a trvá dlho, kým ju vysušíte. Bežná údržba  je tiež trochu náročnejšia ako v prípade syntetiky. Ideálne ju po vypratí usušte v sušičke, kde sa páperie krásne prevzdušní.

 
 

19. Máte na niektorej z vašich predajní možnosť dať si nabrúsiť korčule?

Áno, na kaďej predajni ti s tímto problémom pomôžeme, korčule sa brúsia za poplatok 3 € v prípade veľmi vysokého opotrebovania je cena 6 €. 

 
 

20. Aký je rozdiel medzi Goretex a Aquamax membránou?

Aquamax

Technológia Aquamax garantuje nepremokavosť, odolnosť voči vetru a priedušnosť textílií. Pomáha regulovať telesnú teplotu pri športových aktivitách, a to aj v rozdielnych klimatických podmienkach. Membrána je regulačná vďaka izolovaným švom a lemom. Membrána Aquamax pri topánkach disponuje vodným stĺpcom 20000 mm. Pri bundách je to individuálne od 5000 mm do 15000 mm.

Gore-Tex

Výrobky Gore-Tex® sú známe tým, že zaistia pohodlie aj dlhodobú ochranu pred živlami od hlavy až po päty, ochranu, ktorej môžete veriť.

MEMBRÁNA

Membrána Gore-Tex® je základ všetkých výrobkov. Je to mimoriadne tenká vrstva z expandovaného polytetrafluó retylénu (ePTFE). Obsahuje viac ako 1,4 miliardy pórov na centimeter štvorcový. Práve tieto póry dodávajú textílii Gore-Tex® jej vlastnosti.

Tri základné vlastnosti:

 1. Nepremokavosť

Mokré textílie odvádzajú teplo trikrát rýchlejšie ako suché odevy a okrádajú vás tak o telesné teplo.

Náš systém trvalo nepremokavých odevov zabráni prieniku vody a tým aj tejto tepelnej strate.

Zostanete tak v suchu a pohodlí aj v náročných a extrémnych podmienkach.
 

Mikroskopické póry v membráne sú 20 000-krát menšie ako kvapka vody, takže cez ňu nemôže preniknúť dážď.

 1. Vetruvzdornosť

Keď studený vietor prefúkne vaše oblečenie, dôjde k strate tepla spôsobené prúdením, takže prídete o teplo zachytené v tenkej vrstve vzduchu medzi vaším telom a odevom.

Textília Gore-Tex® ® zabráni ochladzujúcemu účinku vetra, pretože vietor odevom neprenikne.

Znamená to, že sa vo vašom odeve zachová pohodlné mikroklímu.

Štruktúra membrány sa podobá živému plotu. Vo vetvách sa úplne zachytí vietor, takže neprenikne k telu.

 1. Priedušnosť

Keď ste v pohybe, koža sa zbavuje nadmerného tepla prostredníctvom potu.

Aby sa zabránilo nepohodlnému hromadeniu potu, umožňuje mu membrána Gore-Tex® ® unikať von cez textíliu.

Táto priedušnosť zaisťuje väčšie pohodlie a suchú kožu, a to aj pri veľkej námahe.

Póry sú 700-krát väčšie ako molekula vodnej pary, a tak umožňujú bezproblémové odparovanie potu.

LAMINÁT

Aby bolo možné využiť membránu Gore-Tex® ® pri výrobe hotového výrobku, musí sa najprv vložiť medzi vysoko kvalitnú podšívku a vonkajšiu textíliu. Tomuto spojenie membrány a podporného materiálu sa hovorí laminát Gore-Tex® ®. Všetky odevy Gore-Tex® sú ošetrené ultratenkou trvanlivú vodeodolnou úpravou (DWR), ktorá sa nanáša na najvrchnejšej vrstvu textílie. Voda tak vytvára na povrchu vonkajšej textílie kvapôčky a steká z nej, namiesto aby sa vsakovala dovnútra.

Tri konštrukcie laminátu:

Dvojvrstvová konštrukcia

Táto konštrukcia, v ktorej je membrána Gore-Tex® ® nalaminovaná iba na vonkajšej textíliu, je ideálny pre širokú škálu outdoorových aktivít. Výhodou je, že voľne vložený podšívka poskytuje väčšie pohodlie pri nosení a umožňuje všestranné použitie výrobku. Túto konštrukciu je možné spojiť s izolačnou vrstvou, takže ten, kto má oblečenie na sebe, zostane v teple a suchu.

Trojvrstvová konštrukcia

Na rozdiel od dvojvrstvové konštrukcia je v tomto prípade membrána Gore-Tex® ® zlaminovaný s vonkajšou textílií a podšívkou. Výhodou je, že medzi jednotlivými vrstvami nevzniká trenie. Tým sa znižuje opotrebenie výrobku a riziko trhanie, čo znamená ešte dlhšiu životnosť.

Konštrukcia Z-liner

Membrána Gore-Tex® ® je spojená s ľahkou textílií a medzi vonkajšou textíliu a podšívku je voľne zavesená ochranná podšívka. Výhodou je, že je potrebné spojiť menej švov a výrobca tak získava väčšiu slobodu z hľadiska využitia materiálu pre módnu tvorbu. Túto konštrukciu je možné spojiť s izolačnou vrstvou.

PODLEPENIE ŠVOV:

Každý steh vo šve môže prepúšťať vlhkosť. Aby sme dosiahli maximálnu nepremokavé ochrany, používame preto pásku Gore-Seam®. Každý šev v odevoch, obuvi a rukaviciach Gore-Tex® ® podlepujú vyškolení výrobcovia v certifikovaných továrňach, ktorí využívajú patentované vybavenie spoločnosti Gore.

 
 

21. Dá sa vo vašich predajniach zapožičať skialpová výstroj?

Áno skialpovú výstroj si je možné požičať na našej prevádzke v Dolnom Kubíne.