Okuliare na snowboard

Je ťažké si predstaviť jazdu v nepriaznivých podmienkach bez okuliarov na očiach. Chránia nás pred snehom, ľadovými kryštálikmi, vetrom alebo oslepujúcim slnkom.

Sklo - sklo je najdôležitejšou súčasťou okuliarov. Značkové okuliare majú šošovky vyrobené z najlepších materiálov, ktoré zaručujú obraz bez deformácie a dodatočne slúžia ako ochrana pred škodlivým UV žiarením. Sklíčka sú väčšinou dvojité a potiahnuté ochrannou vrstvou, ktorá chráni šošovku pred poškriabaním. Pokročilé ventilačné systémy zabraňujú ich zahmlievaniu. Máme na výber rôzne okuliare a môžete si vybrať okuliare s veľmi širokým zorným uhlom, so zrkadlovou povrchovou úpravou pre odbitie silného slnečného žiarenia alebo s polarizačnými filtrami, ktoré absorbujú svetlo odrážajúce sa od snehu a ľadu. Farba šošoviek je prispôsobená špecifickým vonkajším podmienkam, ako je napríklad slnečné počasie, stupeň oblačnosti, hmla, či denná doba (deň / noc).

Super Anti Fog systém zabraňuje zahmlievaniu. Dvojité sklo, so špeciálnym ventilačným systémom a vrstvou, ktorá predchádza kondenzácii vodnej pary na povrchu skla umožňuje  udržiavať vynikajúcu viditeľnosť vo všetkých podmienkach.